«Потрібно завжди прагнути до лідерства, підкорювати нові вершини»

Петро Хилько, керуючий Східним відділенням ТОВ «Агро-С» (МХП)

Петро Хилько, керуючий Східним відділенням ТОВ «Агро-С» (МХП)
«У МХП я працюю вже восьмий рік. Зараз керую Східним відділенням підприємства «Агро-С» з 12,6 тис. га в обробітку у 4 районах Чернігівщини та Київщини. Керуючим я працюю вже 14 років, тож досвід здобував поступово. Розпочинав із 1,6 тис. га, потім — 2,5 тис. га, згодом — 5,6 тис. га, далі — 8 тис. га... І так я дійшов до сьогоднішніх масштабів. Зі свого досвіду розумію, що злагодженість і ефективність роботи залежить від команди: якщо між працівниками є порозуміння, якщо вони правильно розуміють свої завдання і виконують їх, то і працювати можна. При роботі з людьми бувають різні моменти, у всіх різні характери, тому буває морально важко. До того ж мені доводиться працювати з молодими агрономами й інженерами, а це вже інше покоління, тому порозумітися часом буває складно».
Петро Хилько, керуючий Східним відділенням ТОВ «Агро-С» (МХП)
«Я дотримуюсь думки, що ефективно працювати може той, хто активно розвивається і прагне більшого, інші ж — залишаються за бортом. Сьогодні ані мене, ані мою команду не влаштовує «золота середина» у показниках. Потрібно завжди прагнути до першості, ставити перед собою амбітну мету, досягати її. У мене завжди була така мета, і я її втілював у життя: в якому б господарстві я не працював — воно було на першому місці. Так і зараз, наше відділення перше за показниками у нашому підприємстві. Мені хочеться, щоб мої діти, онуки й підлеглі пишалися мною і наслідували мій стиль роботи. Можливо, хтось у 58 років вже чекає пенсії, але це не моя історія — я повинен завжди бути в русі».
Петро Хилько, керуючий Східним відділенням ТОВ «Агро-С» (МХП)
«Основне моє завдання тепер — передати свій досвід молоді. Завжди готовий ним ділитися з тими, хто хоче цей досвід перейняти. Свого часу я також уважно прислухався до своїх наставників, бо досвід — дуже цінний. Теорія без практики — мертва. Ми охоче беремо на роботу молодь, але я завжди кажу, що диплом ще нічого не означає без практики. Я не розумію тих, хто ходить на роботу лише заради зарплати і запису в трудовій книжці, і зовсім не хочуть розвиватися. Так, заробітна плата важлива, але часто люди нічим крім неї не цікавляться... Для мене велике задоволення працювати з тими, хто має жагу до своєї роботи. У нас недавно відбулася оптимізація: зменшилась кількість працівників і суттєво зросла зарплата тих, хто залишився. Люди працюють і отримують гідну оплату, тому цінують свою роботу».
Петро Хилько, керуючий Східним відділенням ТОВ «Агро-С» (МХП)
«Я щодня об'їжджаю поля. Мені це потрібно — так спокійніше. Для мене важливо бути в курсі всього, що відбувається на полі. Навіть коли у мене з якихось причин поганий настрій, я їду на поле, оглядаю його, і все стає на свої місця… Звичайно, не щодня я об'їжджаю понад 12 тис. га, але кожен день якесь поле оглядаю, щоб орієнтуватися у ситуації і правильно ставити завдання. Я дуже люблю сільське господарство загалом і свою роботу зокрема. Не буває такого, що не хочеться їхати на роботу. При цьому з роботи мені завжди хочеться повертатися додому».