«Важливо мати розуміння усіх процесів, які відбуваються на підприємстві»

Олександр Слободянюк, бізнес-партнер з фінансів «Зернопродукт МХП»

Олександр Слободянюк, бізнес-партнер з фінансів «Зернопродукт МХП»
«На роботу в «Зернопродукт МХП» прийшов, коли ще був студентом останнього курсу. Навчався на економічному факультеті Національного аграрного університету, тепер це — Національний університет біоресурсів і природокористування. Мій студентський товариш тоді працював в «Зернопродукт МХП» і запропонував пройти співбесіду на вакансію економіста. Я пройшов і відтоді працюю в МХП вже майже 15 років. На останньому курсі навчання в аудиторіях займало не весь тиждень, був час на самоопрацювання матеріалу. Тому вдавалося поєднувати навчання з роботою. Коли з'явилась змога працювати за фахом, ще й у такій компанії — погодився. І жодного разу не пошкодував».
Олександр Слободянюк, бізнес-партнер з фінансів «Зернопродукт МХП»
«Починав працювати у Києві. За час роботи змінювалася назва моєї посади, змінювався функціонал, а у 2012 році змінилася і локація — з Києва на Ладижин. Тоді офіс підприємства переїжджав, спочатку земельна служба, пізніше — бухгалтерія, а потім вже економісти. З 2013 року працюю головним економістом. Цьогоріч змінилася назва моєї посади. Тепер я бізнес-партнер з фінансів. Водночас відбулися зміни і у функціоналі. Наша компанія трансформувала фінансово-економічну службу рослинництва, створивши на її основі центр інформаційної та аналітичної підтримки бізнесу. Відтак ролі фахівців на місцях дещо змінилися. Перш за все, наші фахівці тепер допомагають керівникам та головним спеціалістам виробничих напрямків в прийнятті управлінських рішень, а також займаються пошуком можливостей підвищення економічної ефективності бізнесу».
Олександр Слободянюк, бізнес-партнер з фінансів «Зернопродукт МХП»
«Для нас важливо мати розуміння усіх процесів, які відбуваються на підприємстві. Не обов'язково вдаватися в усі деталі, наприклад, я можу не знати яким конкретно препаратом слід обробляти поле від якогось бур'яну, але розуміння етапів виробництва і його процесів повинно бути. Без нього не можна щось нормально спланувати і проаналізувати. Такі знання приходять з практикою. Допомагає і освіта за фахом, адже аграрний вуз дає розуміння принципів та технологій галузі. Взагалі, вважаю, якщо людина хоче чогось навчитися, то освоїти нові знання для неї не буде проблемою. Тим паче в такій компанії, де до цього заохочують і допомагають пізнавати нове. В МХП є цілі програми розвитку фахівців, тренінги, курси, навчання. Не тільки професійні, а й для розвитку особистих якостей. Тут ми навчаємось постійно, по-іншому у сучасній компанії вже не можна».
Олександр Слободянюк, бізнес-партнер з фінансів «Зернопродукт МХП»
«Мені з самого початку тут було дуже цікаво. Університетські знання цінні, але все ж вони теоретичні, а місцями й застарілі. На практиці ж сучасний бізнес, сучасні технології, сучасна техніка, підходи — це зовсім інше. Тому було дуже цікаво і не важко. Якщо щось захоплює, якщо постійно дізнаєшся нове, розвиваєшся, зростаєш, то вся складність відходить на другий план і не відчувається. У нас постійно щось змінюється. Є, звичайно, стала частина роботи, наприклад, підготовка річних бюджетів, аналітики, управлінської звітності, але компанія дуже динамічна і постійно змінюється. Мабуть, тому, що робота не перетворюється в монотонну рутину і не відчувається, що працюю тут вже стільки років».
Олександр Слободянюк, бізнес-партнер з фінансів «Зернопродукт МХП»
«Якось стандартно описати свій робочий день не можу, у мене немає шаблону чи усталеного розпорядку. З більш-менш обов'язкового це — перегляд плану платежів у платіжні дні. Інколи день проходить повністю в офісі, інколи є виїзди на виробничі підрозділи. По-різному буває. Загалом у моїй роботі важливі точність і врівноваженість. Потрібно зважено обмірковувати, мати терпіння. Важливо перевіряти дані, адже вони впливають на багато речей на підприємстві. Самоперевірка дуже важлива, на неї обов'язково потрібно виділяти час, не сподіваючись, що хтось виправить твої помилки».
Олександр Слободянюк, бізнес-партнер з фінансів «Зернопродукт МХП»
«У позаробочий час люблю командні види спорту, особливо футбол. Це спільне захоплення нашого колективу. Маємо свою футбольну команду, щотижня збираємось, тренуємось, беремо участь у місцевих і корпоративних турнірах. Маємо багато досягнень. Команду організували після переїзду офісу в Ладижин. Якось так склалося, не було чіткої цілі створити команду, просто з колегами самоорганізовуватися. Є учасниками міських турнірів, змагаємося за Кубок мера, беремо участь у інших змаганнях. Взимку ми тренуємось в спортзалі Ладижинського коледжу, влітку — у парку, там є гарний майданчик зі штучним покриттям».
Олександр Слободянюк, бізнес-партнер з фінансів «Зернопродукт МХП»
«Я одружений, маю двох доньок. Старша вже школярка, молодшу цього року плануємо влаштувати у дитсадок. З дружиною познайомились ще в Києві, жили неподалік і навчалися в одній школі. Дружина також працювала фінансистом у державній установі. У Ладижин з Києва приїхали вже разом. Спочатку було трохи незвично, а зараз бачимо багато переваг в житті в такому містечку».
Олександр Слободянюк, бізнес-партнер з фінансів «Зернопродукт МХП»
«Вихідні та відпустки проводжу з сім'єю. Часто їздимо до рідних в Київ. Пробуємо знаходити компроміси у відпочинку, бо і дружині, і дітям більше подобається море, пляж, а я прихильник активного відпочинку. Вже навчив дружину і старшу доньку кататися на лижах, так відпочиваємо взимку. А влітку вже я під них підлаштовуюсь і їдемо на море. Ми любимо подорожувати, але хочеться це робити більше і частіше. Мрію побачити щось цікаве і величне, щось, що справді вражає. Наприклад, Ніагарський водоспад чи ще щось таке, від чого захоплювало б дух».