«Я завжди до себе дуже вимоглива»

Сузова Ганна, головна технологиня МХП

Сузова Ганна, головна технологиня МХП
«В дитинстві мріяла бути вчителем молодших класів і після закінчення 9 класу вступила до педагогічного училища. Та провчилася тільки два роки. Рішення змінити професію було прийняте, коли потрапила на практику у школу. Галас, діти, які розбігаються у різні сторони і я не знаю як їх зібрати до купи. Мені, як дуже відповідальній людині, в якийсь момент стало страшно. Я романтизувала професію вчителя, а виявилося, що потрібно не тільки стояти біля дошки і вчити, а ще й нести велику відповідальність за дітей. Коли на другому курсі нас запросили вести уроки виховної години, то я вже остаточно зрозуміла, що не хочу працювати у школі».
Сузова Ганна, головна технологиня МХП
«Я опинилася на роздоріжжі. Ким я хочу бути? Куди йти навчатися? Тоді на допомогу прийшов батько. Він ветеринарний лікар і порадив вступати у Василівський аграрний технікум на ветеринарно-санітарну експертизу. З перших днів мені було цікаво вчитися. Мені навіть подобалася анатомія. Думаю, що з мене вийшов би прекрасний патологоанатом.

В результаті закінчила технікум на відмінно і пішла працювати лаборантом у ветеринарно-санітарну експертизу на ринок у Запоріжжі. Це був мій перший досвід роботи, який запам'ятався на все життя. Мені інколи здається, що всі ті люди, яких зустрічаєш по життю, не просто так з'являються. На ринку працювали гуру ветеринарно-санітарної медицини. Вони зробили величезний вклад у мене, у мої знання і навички. А ще їхнім прикладом я надихалася».

Сузова Ганна, головна технологиня МХП
«У МХП я прийшла працювати у 2013 році. На ФПК ТОВ «Вінницька птахофабрика» спершу мені запропонували роботу майстром картонажного цеху. Я звичайно погодилася, хоча й не дуже зрозуміла, що це за посада, адже ніколи раніше не працювала на переробних підприємствах і мені було не зовсім зрозуміло, які процеси тут відбуваються. Відверто кажучи, я і про МХП майже нічого не знала. Вже перед початком офіційного працевлаштування отримала пропозицію стати помічницею головного технолога, і вже з 6 вересня саме з цієї посади розпочалася моя кар'єра».
Сузова Ганна, головна технологиня МХП
«У місто Ладижин, Вінницької області я переїхала після розлучення, бо дуже хотіла кардинально усе змінити. Саме тут у мене почалося нове життя, як кажуть, з «чистого аркуша». Нове місто, нові люди, нова робота — все спочатку. Спершу було важко, але я багато працювала і наполегливо вивчала нові для себе процеси виробництва. Колектив тут вже був згуртований, сформований, і мені довелося витратити достатньо часу, щоб заслужити довіру і повагу.

Коли я вперше потрапила на ознайомлення з виробничими процесами – то була дуже вражена масштабами! Малювала схеми розташування цехів, щоб зорієнтуватися на фабриці та проходила за добу не один кілометр площі підприємства, так як мені потрібно було все це повністю вивчити».
Сузова Ганна, головна технологиня МХП
«Працюючи лаборантом я, звичайно ж, думала про підвищення посади. Через те, що у свій час не продовжила вивчати ветеринарію на стаціонарі, шукала шляхи здобути необхідну вищу освіту на заочному відділенні. Вступаючи у Харківську зооветеринарну академію на інженера-технолога м'ясопереробної промисловості з основами ветеринарно-санітарної експертизи в першу чергу орієнтувалась на другу частину спеціальності, оскільки не думала, що колись буду технологом. Життя ж все повернуло по-своєму і це один з доказів того, що нічого не буває випадково».
Сузова Ганна, головна технологиня МХП
«Орієнтовно через півроку після того, як я почала працювати, звільнилася головна технологиня переробного комплексу. Дуже хвилювалася, так як розуміла, що певний час доведеться самій впроваджувати та контролювати технологічні процеси і мені здавалося, що я дуже мало для цього знаю і звичайно навіть не розраховувала зайняти її місце. Для мене, можна сказати, природній стан, вважати що мені треба ще більше вчитися, ще більше розвиватися, адже я завжди до себе дуже вимоглива. Мені постійно здається, що я ще не достатньо освічена для забезпечення досконалого виконання завдання».
Сузова Ганна, головна технологиня МХП
«На той час страшно було усвідомити, що доведеться спілкуватися на рівні головного технолога з керівниками відділів, начальниками управлінь не лише свого підприємства, а й Центрального офісу. Мені здавалося, що це якісь мегакосмічні люди і через серйозність ситуації я дуже ніяковіла. Однак, в черговий раз, довелося боротися зі своїми страхами і невпевненістю. В стресовій для себе ситуації я здобула навички, які допомогли розвинутися.

Звичайно ж, тоді мені справді було зарано самостійно обіймати посаду головної технологині і керівництво це розуміло, тому через певний час у мене знову з'явився керівник. Приблизно через півтора року він звільнився і я знову залишилася одна. Були варіанти шукати нового спеціаліста, але це передбачає затрати певних ресурсів і на пошук співробітника, і на введення його у курс справ. Керівництво зважило все і прийняло рішення: «Давайте спробуємо. Нехай розвивається». Так мені запропонували очолити технологічний відділ фабрики. Звичайно я погодилась, хоча і дуже хвилювалася».

Сузова Ганна, головна технологиня МХП
«Стати головною технологинею всього МХП мені запропонували після трагічної загибелі в автокатастрофі тодішньої очільниці технологів холдингу. Працюючи пліч-о-пліч з найкращими спеціалістами я накопичила досвід та знання і тому з натхненням прийняла таку пропозицію. З 2019 року і до сьогодні я перебуваю на цій посаді. Дуже сподіваюся, що гідно виконую свої обов'язки і ні на хвилину не розчарувала свою безпосередню керівницю Косюк Олену Валентинівну. Я дуже вдячна їй та усім моїм колегам за підтримку та довіру. Дуже пишаюся тим, що маю можливість бути серед кращих, спілкуватися та обмінюватися досвідом з висококласними представниками нашого холдингу, і як на мій погляд, не тільки нашого».
Сузова Ганна, головна технологиня МХП
«Технолог — це творча професія, основний зміст якої полягає у створенні високоякісного продукту. На перший погляд здається, що ти досить обмежений, так як у тебе є лише звичайна курочка. Але завдяки постійному пошуку чогось нового на просторах інтернету, при відвідуванні закордонних підприємств й міжнародних виставок досягнень харчової промисловості, розумієш багатогранність цієї сировини, і вже стає не так складно створити цікавий, смачний продукт, який буде продаватися серед кращих товарів внутрішнього ринку та у багатьох країн світу. Створення продукту — це симбіоз різних процесів, в яких беруть участь багато відділів компанії та навіть департаментів. Це дуже круто! Я взагалі командна людина, тому люблю коли працюємо всі разом і отримуємо чудовий результат. У нас дружній, енергійний, молодий колектив. Усі проактивні, самостійні, не бояться відповідальності. Вдячна кожному з них, за те що вони в мене є. Разом ми розвиваємося, вдосконалюємося та підкорюємо нові вершини. А далі — лише більше!».
Сузова Ганна, головна технологиня МХП
«Запропонувати ідею створення нового продукту у нас може будь-який працівник. Достатньо звернутися до фахівців відділу розвитку продуктів або викласти свій задум у «Банк ідей». Ми уточнюємо всі деталі: як замовник уявляє собі цей продукт, який вигляд у нього має бути, який смак. Можливо в його склад мають входити певні компоненти, або навпаки важливо передбачити мінімальне додавання інгредієнтів. Наші фахівці збирають максимальну кількість інформації і на її підставі складають технічне завдання на розробку продукту. У взаємодії з технологами фабрик ми робимо висновок, що можемо виготовляти, а що ні, який продукт готові напрацьовувати на одній фабриці, але не можемо на іншій та чи взагалі реально втілити у життя ідею замовника, чи можливо потрібні додаткові ресурси та певний час на впровадження. На кожному етапі ініціатору продукту надається зворотній зв'язок. Такий спосіб взаємодії дає змогу оперативно внести коригування у продукт, що розробляється, або взагалі трансформувати його відносно початкової ідеї».
Сузова Ганна, головна технологиня МХП
«Я люблю свою роботу і багато працюю, але робота — це не все моє життя. Маю хобі — подорожувати разом із сім'єю, при чому любимо це робити по різному: і пішки, і автомобілем, і літаком. Віднедавна вподобала ще один вид транспорту — мотоцикл. Це захоплення передалося від чоловіка. Він мріяв про байк і я йому його подарувала. Одного разу він мені говорить, що йому б хотілося їздити зі мною вдвох. Я згодилася. Першого разу ми потрапили під дощ. Другого разу вирушили в Одесу. На вулиці спека, а ми у шкіряних куртках і шоломах. Потім назад не могли виїхати, бо міняли три години покришки. Я розсердилася і сказала, що мабуть більше на мотоцикл не сяду. Але наступного ранку, все добре обдумавши, забрала свої слова назад. Це ж так классно вдвох мчати по трасі на великій швидкості! А потім ми відвідали байкерський злет, де мені дуже сподобалась незвична дружня атмосфера. Щоправда, поки я лише пасажирка, але дуже сподіваюся, що зможу самостійно осідлати залізного коня».
Сузова Ганна, головна технологиня МХП
«Планую опанувати мистецтво керуванням двоколісним транспортом та обов'язково відвідати найгарнішу у світі трасу Трансфагараш, що знаходиться у Румунії. Поки що я водійка тільки автомобіля. Нещодавно мені подарували курси екстремального водіння, які я із задоволенням прошла і отримала дуже цікавий досвід.

Для мене головне завжди бути в русі і час від часу змінювати обстановку. Різноманітність надихає, надає сил та наповнює власний світ яскравими емоціями. Мрію, щоб і надалі у нас була змога активно жити та мандрувати світом. Подорожуючи Україною дуже запам'яталось рожеве Лемурійське озеро та пустеля в Олешківських пісках. Склалося враження, ніби побувала на Марсі – так незвично виглядали ці місця. Взагалі мені дуже подобаються краєвиди та різноманіття краси нашої держави! Шкода, не все ще у нас досконало, але я вірю що завдяки патріотам, які працюють над збагаченням та підвищенням рівня життя українців, ми станемо однією з найрозвиненіших країн світу».

Сузова Ганна, головна технологиня МХП
«Одне з найбільших побажань — щоб компанія МХП стала найкращою у світі! Ми вже маємо чимало досвіду, нам постійно відкриваються нові способи розвитку, нові методи постановки цілей та їх досягнень. Все це допомагає рухатися вперед та невпинно просуватися до теперішніх лідерів галузі. Наша компанія вже досягла надзвичайно високого рівня і я знаю, що ми можемо ще краще».